ZŁOTO KOSZYKARZY

Sportowy rok kalendarzowy kończy się rozgrywkami koszykówki chłopców. Postanowiliśmy wziąć udział w tych zawodach, w których jak zwykle faworytem były szkoły sokołowskie. Rywalizację rozpoczęliśmy 4 grudnia w hali kosowskiego liceum, gdzie zostały rozegrane eliminacje II grupy (pierwsza grała w Sokołowie Podlaskim). Udział w nich wzięły reprezentacje szkół podstawowych z Łazowa, Skibniewa oraz Kosowa Lackiego. W wyniku losowania zagraliśmy w pierwszym i drugim meczu turnieju. Konfrontacja z Łazowem nie przysporzyła nam wielkich trudności, wygraliśmy 35:7. Obawialiśmy się, że z gospodarzami turnieju skala trudności będzie o wiele większa. Nasze obawy okazały się nieuzasadnione. Od początku narzuciliśmy swoje tempo rozgrywania akcji, mając cały czas bezpieczną przewagę punktową. Mecz wygraliśmy 26:12 i zapewniliśmy sobie awans do finałów powiatowych z pierwszego miejsca w grupie.

Turniej finałowy został rozegrany 12 grudnia 2019 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Pierwszym naszym rywalem była reprezentacja SP Nr 2 z Sokołowa Podlaskiego. Mając dobrze zorganizowaną obronę, niespodziewanie łatwo uzyskaliśmy w pierwszej kwarcie przewagę, której nie oddaliśmy do końca meczuwygrywając 23:11. Wynik ten gwarantował nam srebrne medale. W drugim meczu półfinałowym SP Nr1 pokonała SP Nr 4 29:13.

W meczu o złoto przyszło nam grać z gospodarzami turnieju, co nie jest nigdy sprawą łatwą. Znów okazało się, że rzemiosło koszykarskie naszych chłopców stoi na wysokim poziomie. Po pierwszej kwarcie mieliśmy dwupunktową przewagę, ale w drugiej wzrosła ona do ośmiu punktów. W końcówce meczurywale zniwelowali straty do dwóch punktów, ale to wszystko, na co było ich stać. Po zaciętym boju wygraliśmy 21:17, zdobywając złoto Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców. Wynik ten zapewnił nam awans do rozgrywek regionalnych.

Szkołę reprezentowali:
1. Kacper Retko